Sypialnia nie do poznania. Zobacz, jak zmienić jej aranżację, nie wydając fortuny

Sypialnia nie do poznaniaZnudził Ci się już wygląd Twojej sypialni, lecz nie masz środków na jego zmianę? Spokojnie - czasem wystarczy zmiana kilku drobiazgów, by wnętrze zmieniło się niemalże nie do poznania.

Oto kilka lifehacków, które możesz wykorzystać, aby nieco odświeżyć aranżację swojej sypialni. Sprawdź!

Postaw na roślinny akcent

Choć często nie doceniamy roślin, planując aranżację przestrzeni, okazuje się, że mogą one diametralnie zmienić wnętrze. Dodać mu elegancji, pozostawić wrażenie przytulności, a nawet… poprawić Twoje samopoczucie podczas korzystania z pomieszczenia. Jeśli więc w Twojej sypialni brakuje kwiatów, przyozdób ją zielonymi roślinkami.

Wbrew pozorom kwiaty wcale nie muszą być drogie. Możesz poszukać ich na lokalnych grupach sprzedażowych - ludzie często oddają rośliny, które zanadto się rozrosły i zajmują zbyt dużo miejsca. Zawsze możesz też wyhodować własne kwiaty ze szczepek podkradzionych znajomym - choć to będzie wymagać od Ciebie nieco więcej cierpliwości, gdyż sporo czasu minie aż rozrosną się tak, by naprawdę wpłynąć na wystrój wnętrza.

Sypialnia nie do poznania

Nowa pościel? Uszyj ją sama!

Centralnym elementem każdej sypialni jest łóżko. Rozsądnym jest zatem zaczynanie zmian w tym pomieszczeniu właśnie od niego. Zamiast jednak wydawać majątek na zakup nowego mebla, postaw na jego lifting. Jeśli materac przestał już spełniać swoją funkcję, wymień go na nowy. Zakup też nową pościel lub… zrób ją sama. Wystarczy Ci do tego odrobina zręczności, szczypta cierpliwości oraz maszyna do szycia. To proste!

Pościel do jedna z tych rzeczy, którą uszyje każdy - nawet osoba, której doświadczenie w pracy z maszyną nie jest zbyt wielkie. Wystarczy tylko dobrze wymierzyć, wyciąć potrzebne kawałki materiału, a następnie połączyć je w jedną całość przy użyciu maszyny. Całość nie powinna Ci zająć więcej niż kilka godzin, a końcowy efekt z pewnością Cię zaskoczy.

Dlaczego warto samodzielnie uszyć pościel? W ten sposób nie tylko sporo zaoszczędzisz (dobrej jakości komplety nie należą do najtańszych), lecz także zyskasz niebanalny, jedyny w swoim rodzaju detal, którego nie sposób kupić w sklepach. Twoja aranżacja będzie więc nie do podrobienia!

Sypialnia nie do poznania

Bibeloty o ogromnym znaczeniu

Choć czasem ich nie zauważasz, to właśnie drobiazgi nadają wnętrzu przytulność i sprawiają, że cała aranżacja wydaje się być kompletna. Przyjrzyj się swojej sypialni i pomyśl o tym, czym można ją dopełnić. Nie masz miejsca do przechowywania kosmetyków? Postaw na minitoaletkę lub lustro ustawione na parapecie, które posłuży Ci do wykonywania makijażu. Brakuje Ci miejsca do odłożenia książek? Niewielkie, urocze półeczki na ścianach nie tylko uporządkują Twój księgozbiór, lecz także stworzą harmonijną całość zresztą mebli. A może sypialnia wydaje Ci się po prostu zbyt mała? Możesz wykorzystać sprytny trick, by ją optycznie powiększyć - wystarczy umieścić w niej duże lustra, które będą odbijać światło. Wypróbuj - to działa!

Ocena: 5.0