Remont samemu czy z ekipą budowlaną?

Remont mieszkaniaPlanujemy remont w swoim mieszkaniu? Zastanawiamy się, czy przeprowadzić go samemu? Czy damy radę? A może lepiej zatrudnić ekipę budowlaną? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Remont samemu?

Zastanawiamy się, czy remont wykonany samodzielnie to dobry pomysł? Proste prace możemy wykonać samemu. Oczywiście, nie wszyscy, ale część osób umie samemu pomalować mieszkanie, a nawet położyć kamień dekoracyjny. Jeżeli faktycznie mamy "pojęcie" o tych czynnościach to możemy remont przeprowadzić samodzielnie. Jeśli nie mamy odpowiedniego doświadczenia i wiedzy to, warto sobie podarować remont samemu i zatrudnić odpowiednich fachowców. Pamiętajmy, że na efekty odświeżenia mieszkania będziemy patrzeć codziennie. W przypadku osiągnięcia niezadowalających rezultatów remontu przeprowadzonego samodzielnie każdego dnia będziemy niepotrzebnie się denerwować.

A może ekipa budowlana?

Większość z nas podczas remontu korzysta z usług ekipy budowlanej. Najważniejsze jest jej rozsądne wybranie. Prace w naszym mieszkaniu powierzmy fachowcom, mającym doświadczenie. Warto poczytać opinie w Internecie o danej ekipie albo popytać znajomych o sprawdzonych fachowców. Rodzina i znajomi, którzy przeprowadzali niedawno remont zapewne, mogą nam polecić dobrych fachowców oraz ostrzec przed nieuczciwymi i nieznającymi się na wykonywanej pracy. Jeżeli nie chcemy skorzystać z poczty pantoflowej to, poszukajmy firm budowlanych w okolicy cieszących się renomą i uznaniem.

Dużym błędem jest kierowanie się przy wyborze wyłącznie niską ceną. Naturalnie, nie mówimy, że tanie jest złe, ale zazwyczaj dobra jakość kosztuje. Pamiętajmy o tym, wybierając ekipę. Nie dajmy się także naciągać ekipom, które wymagają jedynie dużo pod względem finansowym, a poziom realizowanych prac w ich wykonaniu jest marny.

O czym warto pamiętać podejmując współpracę? Przede wszystkim o podpisaniu umowy. Wtedy mamy na piśmie zakres prac, wynagrodzenie oraz terminy. W taki sposób możemy uniknąć wielu problemów. Pamiętajmy także o ustaleniu budżetu. Remont często jest dość dużą inwestycją, więc zapoznajmy się z kosztami nim ekipa zacznie już działać. Poprośmy o wstępny kosztorys, który pozwoli nam na zabezpieczenie odpowiedniej sumy na ten cel. Oczywiście pamiętajmy także o tzw. rezerwie.

Czas na remont!

Chcemy przeprowadzić remont w mieszkaniu? Niestety nie możemy sobie na to pozwolić ze względu na niewystarczający zasób oszczędności. Nie rezygnujemy jednak z naszych planów. Pomocna może się okazać szybka gotówka oferowana przez instytucje pozabankowe - proficredit.pl/szybka-gotowka. Główne zalety tego rozwiązania to natychmiastowa dostępność pieniędzy i możliwość spłaty w niewielkich ratach dostosowanych do naszych możliwości. Pamiętajmy jednak, że szybka gotówka wymaga spłaty w przyszłości. Z tego względu każde zobowiązanie zaciągajmy rozsądnie i odpowiedzialnie. Upewnijmy się również czy szybka gotówka nie będzie stanowiła zbytniego obciążenia naszego budżetu domowego w przyszłości.

Ocena: 4.3

Komentarze