Jak wybrać zlewozmywak ze względu na materiał?

ZlewozmywakWybierając zlewozmywak do kuchni, najczęściej kierujemy się jego wymiarami - aby pasował do naszego pomieszczenia - kształtem i kolorem. Jednak równie ważne jest to, z jakiego materiału zlewozmywak wybierzemy, ponieważ będzie to decydowało o jego trwałości i wygodzie użytkowania. Zlewozmywak z jakiego materiału zatem warto kupić?

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej

Ten typ zlewozmywaków wciąż króluje w polskich domach - są bardzo chętnie kupowane ze względu na niskie ceny, uniwersalny wygląd i stosunkowo wysoką trwałość. Metaliczną barwę takiego elementu można łatwo dopasować do każdego stylu wystroju - równie dobrze zaprezentuje się w kuchni nowoczesnej, jak i klasycznej. W zależności od wybranego wykończenia taki zlewozmywak może być jednak trudny do utrzymania w czystości - gładkie powierzchnie niestety łatwo można zarysować, a jeśli zapomnimy o ich regularnym czyszczeniu, mogą powstawać na nich także nieestetyczne zacieki i inne plamy. Lepiej sprawdzą się modele o wykończeniu typu len - jej struktura przypomina płótno będzie o wiele łatwiejsza do zachowania w estetycznym stanie.

Zlewozmywak

Zlewozmywaki ceramiczne do kuchni

Ceramika nie jest już zarezerwowana jedynie dla pomieszczeń łazienkowych. Coraz częściej możemy spotkać w kuchniach zlewozmywaki ceramiczne i nic w tym dziwnego. Prezentują się lekko i nie dominują wystroju kuchni, a stylowo się w niego wkomponowują. Dodatkowo można wybrać modele w kilku podstawowych kolorach, co ułatwia zaaranżowanie przestrzeni zgodnie z pomysłem. Co natomiast z trwałością? Ta jest zdecydowanie zadowalająca - ceramika jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, można stawiać na niej gorące garnki, ale i nie pozostają na niej wyraźne zarysowania. Zachowanie takiego zlewozmywaka w estetycznym stanie wymaga regularności, a ponadto najlepiej prezentują się, jeśli po czyszczeniu wytrzemy je do sucha ściereczką.

Zlewozmywaki granitowe - elegancka klasyka

Jeśli znamy swoje nawyki i wiemy, że nie będziemy poświęcać wiele czasu na pielęgnację zlewozmywaka, możemy zdecydować się na model granitowy. Poza łatwością czyszczenia wyróżnia się doskonałą trwałością, szeroką kolorystyką dostępnych modeli i uniwersalność - bez trudu można znaleźć element idealnie wpisujący się w stylistykę nowoczesną, klasyczną czy nawet industrialną. Czy zlewozmywaki granitowe mają wady? Są niestety dość drogie w porównaniu do konkurencyjnych typów, jednak warto rozważyć ich wybór, jest to bowiem zakup na lata.

Zlewozmywak

Zlewozmywaki Tectonite - innowacyjna technologia

Na rynek małymi krokami wchodzą również zlewozmywaki wykonane z Tectonite, czyli połączenia szkła uzyskiwanego z piasku i żywicy. Ten materiał jest wyjątkowo odporny na bardzo wysokie temperatury, silne uderzenia, ścieranie, zadrapania czy promieniowanie UV, dlatego zlewozmywak zachowa swój nienaganny stan na długi czas. Innowacyjne zlewozmywaki z Tectonite mogą się jednak okazać trudne do utrzymania w czystości, jeśli nie zadba się o ich regularną pielęgnację - pokryją się wówczas osadami kamiennymi. Ich zalety są jednak nie do przebicia, dlatego cieszą się coraz większą popularnością.

Ocena: 4.0

Komentarze