Hiszpańskie płytki ceramiczne w łazience - dlaczego warto je wybrać?

Hiszpańskie płytki ceramiczne w łazienceObecnie łazienkę można zaaranżować w dowolny sposób, ponieważ dostępne są płytki ceramiczne w najróżniejszych wzorach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się płytki hiszpańskie. Co decyduje o ich popularności?

Płytki hiszpańskie - luksusowy materiał wykończeniowy

Atrakcyjny design i dobre parametry techniczne to kluczowe cechy wyróżniające płytki hiszpańskie. Płytki ceramiczne pochodzące z Hiszpanii są uważane za luksusowy materiał wykończeniowy, ponieważ zachwycają niepowtarzalnym wzornictwem i są wykonane z wysokiej jakości gliny przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Odpowiednio dobrane pod względem parametrów technicznych takich jak nasiąkliwość sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. W łazience i kuchni pełnią rolę praktyczną, ale również spełniają wszelkie wymagania estetyczne. Zapewniają oryginalny i elegancki efekt wizualny. Jeżeli hiszpańskie wzornictwo nie wpisuje się w indywidualny gust, warto zobaczyć płytki włoskie, których stylistyka jest jeszcze subtelniejsza. Płytki hiszpańskie i włoskie spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Komfort użytkowania, jaki zapewniają płytki ceramiczne jest niezastąpiony. Łatwo utrzymać je w czystości i nie wymagają zabiegów konserwacyjnych.

Świat hiszpańskiego designu

Hiszpańskie płytki są kojarzone przede wszystkim z fantazyjnymi wzorami, ale większość kompozycji nie emanuje krzykliwymi kolorami. Projektanci wykorzystują takie barwy jak granat, czerń, ciemną zieleń i écru. Pojawiają się również odcienie czerwieni. Płytki utrzymane w tej kolorystyce doskonale prezentują się w połączeniu z drewnem, dlatego w łazience można je śmiało zestawiać z płytkami imitującymi różne gatunki drewna. Hiszpańskie wzornictwo doskonale wpisuje się w pomieszczenia o nowoczesnym charakterze. Atrakcyjne warianty można znaleźć na stronie http://www.paste-group.pl/nasza-oferta. Dostępne są również modele płytek z bardziej rzucającymi się w oczy wzorami i odważnymi kolorami. Wówczas reszta wyposażenia powinna być stonowana. Wzorzyste płytki zawsze powinny odgrywać rolę pierwszoplanową. W przypadku dużych pomieszczeń najważniejszą strefę można wyeksponować właśnie przy pomocy odpowiednio dopasowanych płytek, które przyciągną uwagę.

Szkliwione czy nieszkliwione?

Płytki szkliwione gwarantują niepowtarzalny efekt wizualny. Wiele modeli pokrywają intrygujące zdobienia. Idealnie gładka powierzchnia nie wchłania wilgoci, ale równocześnie jest śliska, co w łazience stanowi mankament, ponieważ płytki zachlapane wodą stają się jeszcze bardziej śliskie, a to stwarza niebezpieczeństwo. Płytki szkliwione w wilgotnych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się za to jako wykończenie ścian. Jako podłogę lepiej zastosować płytki nieszkliwione. Płytki tego rodzaju również są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i ciekawych wzorach. Wachlarz modeli jest bogaty, więc każdy może dobrać je do swoich preferencji.

Ocena: 5.0

Komentarze